Jeśli tak, to ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy Cię na Tenerife Camp!
Praktycznie niezmienna przez cały rok temperatura, ogromna ilość dni słonecznych, wyśmienite asfalty poprowadzone przez przepiękne góry i wyjątkowo bezpiecznie jeżdżący kierowcy – czego chcieć więcej, by jazda na rowerze była czystą przyjemnością?
W ciągu tygodnia spędzonego na wyspie pokażemy Wam jej najciekawsze zakątki i najpiękniejsze drogi. W środku polskiej zimy doświadczycie wysokich temperatur i w komfortowych warunkach przygotujecie nogę do nadchodzącego sezonu kolarskiego.
Będziecie mieli szansę zmierzyć się z niemal 40 km podjazdem na Teide i całym mnóstwem innych, mniej znanych, ale świetnie utrzymanych asfaltów, aby po wyczerpującym dniu jazdy z przyjemnością wskoczyć na szybką kąpiel do Oceanu Atlantyckiego.
Hotel Playa Sur Tenerife ***
Hotel usytuowany jest przy samej plaży w El Médano, z dala od miejskiego zgiełku tuż obok rezerwatu Nature Reserve Montaña Roja.
W pobliżu znajdują się restauracje, kawiarnie, bary oraz sklepy spożywcze, a od centrum miejscowości dzieli go krótki spacer pasażem wzdłuż piaszczystej plaży.
Hotel dysponuje całodobową recepcją, restauracją i barem. Oferuje odkryty basen, taras słoneczny oraz saunę.
El Médano
To wyjątkowe miejsce ze względu na jego aktywny, sportowy charakter. Jest to świetny punkt wypadowy w góry, gdzie kilometrami ciągną się idealne asfalty.
Ten dawny port rybacki, należy obecnie do najbardziej kameralnych kurortów Teneryfy, dlatego doskonale sprawdzi się jako destynacja dla osób ceniących spokój i wygodę. Są tu piękne plaże wzdłuż których rozsiane są liczne bary, restauracje i kawiarnie.
Teneryfa to największa z wysp archipelagu Kanarów. Jedna z najbardziej popularnych destynacji kolarskich na świecie. Legendy głoszą, że większość dróg jest tak równa, że równiejsze już być nie mogą. I to prawda! Do tego setki świetnie wyprofilowanych zakrętów, zapierające dech w piersiach scenerie i mamy miejsce idealne na zimowe „zrobienie nogi”.
Ze względu na górski charakter wyspy jest to wyjazd dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych kolarzy i kolarek. Aby w pełni czerpać przyjemność z jazdy niezbędne będzie pewne doświadczenie w jeździe po górach oraz baza wydolnościowa.
Pierwszego dnia zawsze weryfikujemy chęci i możliwości sportowe uczestników. Jeśli będzie taka potrzeba, zorganizujemy grupy w zależności od stopnia zaawansowania, tak żeby każdy czuł się swobodnie. Zorganizujemy też dla Was szkolenie dotyczące techniki jazdy i zjazdów.
Dziennie, w zależności od stopnia wytrenowania, pokonamy od 60 do 120 km oraz od 1400 do 3500 m przewyższenia. Zaplanowane będą też krótsze jazdy regeneracyjne. Dla każdej z tras będą warianty łatwiejsze, więc jeśli będzie za trudno lub któregoś dnia poczujecie większe zmęczenie, będzie możliwość pojechania czegoś mniej wymagającego.
Nikogo nie zostawiamy na trasie, podjazdy każdy jedzie swoim tempem, a na górze czekamy na wszystkich.
Nasze trasy będą planowane przez naszego lokalesa Piotrka Żurawińskiego, dzięki czemu będą w 100% sprawdzone i mega soczyste!
Dla chętnych zorganizujemy też wypad na pobliską La Gomerę. Dziką, mocno odciętą od świata, zjawiskową wyspę o niebanalnych przewyższeniach. W zanadrzu mamy 2 pętle – 84km/3200up oraz 68km/2700 up. Może lekko zaboleć!
Na rowerach nie będziemy spędzali całych dni (chyba, że ktoś się bardzo uprze), więc na czas wolny przygotowaliśmy dla Was kilka opcji szkoleniowych.
Na pewno w ramach poprawy samopoczucia i regeneracji, każdego poranka zaprosimy Was na rozruch, a po jeździe wspólnie się porozciągamy.
Bedą też warsztaty z obsługi roweru oraz wykład o planowaniu tras kolarskich.
11:00 wylot z Warszawy
16:05 lądowanie na Teneryfie
17:30 zakwaterowanie w hotelu
19:00 obiadokolacja w hotelu
20:00 odprawa (zapoznanie i omówienie planu wyjazdu)
08:15 poranny rozruch
08:30 śniadanie w hotelu
10:00 odbiór rowerów
11:00-14:00 wspólna jazda na rowerze wraz ze szkoleniem techniki jazdy
15:00 stretching
19:00 obiadokolacja w hotelu
20:00 odprawa (omówienie trasy na kolejny dzień, analiza szkolenia, podział na grupy zaawansowania)
08:15 poranny rozruch
08:30 śniadanie w hotelu
10:00-15:00 jazda na rowerze
15:00 stretching
17:00 Warsztaty z obsługi roweru – BHP własnego sprzętu
19:00 obiadokolacja w hotelu
20:00 odprawa (omówienie trasy i planu na kolejny dzień)
08:15 poranny rozruch
08:30 śniadanie w hotelu
10:00-15:00 jazda na rowerze
15:00 stretching
19:00 obiadokolacja w hotelu
20:00 odprawa (omówienie trasy i planu na kolejny dzień)
08:15 poranny rozruch
08:30 śniadanie w hotelu
10:00-12:00 jazda regeneracyjna na rowerze
12:00 stretching
14:00 warsztaty z obsługi i konserwacji roweru
19:00 obiadokolacja w hotelu
20:00 odprawa (omówienie trasy na kolejny dzień)
08:15 poranny rozruch
08:30 śniadanie w hotelu
10:00-16:00 jazda na rowerze
16:00 stretching
17:00 “Zaplanuj swoją trasę kolarską” – wykład o planowaniu tras (sposoby, narzędzia)
19:00 obiadokolacja w hotelu
20:00 odprawa (omówienie trasy na kolejny dzień)
08:15 poranny rozruch
08:30 śniadanie w hotelu
10:00-16:00 jazda na rowerze
16:00 stretching
19:00 obiadokolacja w hotelu
20:00 odprawa (omówienie trasy i planu na kolejny dzień)
08:15 poranny rozruch
08:30 śniadanie
do 10:00 opuszczenie pokoi (pozostawienie bagażu w recepcji)
10:00-12:00 jazda rowerem dla chętnych
12:00 zwrot rowerów
ok 14:00 wyjazd na lotnisko
16:45 wylot z Teneryfy
23:20 lądowanie w Warszawie
Sprawdź informacje poniżej. Jeśli masz więcej pytań skontaktuj się z nami.
Na naszych obozach mile widziani są kolarze i kolarki na każdym poziomie zaawansowania. Staramy się profilować wyjazdy tak, żeby były skierowane do konkretnej grupy zaawansowania.
I tak wyróżniamy 3 poziomy trudności obozów.
Dla zielonych, który można podzielić na kolejne 3 poziomy:
Początkujący 1 – jestem osobą zupełnie początkującą. Dopiero kupiłem/kupiłam rower szosowy, mam za sobą pierwsze kilometry. Wcześniej na rowerze jeździłem/jeździłam okazyjnie. W ubiegłym sezonie przejechałem/przejechałam na rowerze do 1000 km, mój najdłuższy dystans to 50 km na płaskim terenie.
Początkujący 2 – jeżdżę na rowerze szosowym od pewnego czasu, wiem co to znaczy lub już mam za sobą jazdę w grupie oraz po zmianach, ale nie czuję się w tym pewnie. W ubiegłym sezonie przejechałem/przejechałam na rowerze ok 2000 km, mój najdłuższy dystans to 80 km na płaskim terenie.
Początkujący 3 – jeżdzę na rowerze od kilku lat, na szosowym od 1-2 sezonów. Głównie jeżdżę solo, zdarza mi się jeździć w grupie i po zmianach, ale chętnie doszlifuję te umiejętności. Jeździłem/jeździłam już w górach i nieźle mi to szło. W ubiegłym sezonie przejechałem/przejechałam na rowerze ok 4000 km, mój najdłuższy dystans to ponad 100 km na płaskim terenie. Udało mi się też osiągnąć ok 1000 m przewyższenia w górach.
Dla średniozaawansowanych, który można podzielić na kolejne 2 poziomy:
Średniozaawansowany 1 – jeżdżę na rowerze od kilku lat, na szosowym od 1-2 sezonów. Głównie jeżdżę solo, zdarza mi się jeździć w grupie i po zmianach, ale chętnie doszlifuję te umiejętności. Jeździłem/jeździłam już w górach i nieźle mi to szło. W ubiegłym sezonie przejechałem/przejechałam na rowerze ok 4000 km, mój najdłuższy dystans to ponad 100 km na płaskim terenie. Udało mi się też osiągnąć ok 1000 m przewyższenia w górach.
Średniozaawansowany 2 – jeżdżę na rowerze od kilku lat, szosowym o 2-3 sezonów. Jeżdżę w grupie na ustawkach, zdarzyło mi się też kilka startów w zawodach. Jeździłem/jeździłam już kilkakrotnie w górach, czuję się tam pewnie. W ubiegłym sezonie przejechałem/przejechałam na rowerze ok 8000 km, mój najdłuższy dystans to ponad 150 km po płaskim i 100 km z przewyższeniem ponad 2000 m w górach.
Dla PRO, który można opisać poniższymi słowami:
Jeżdżę na rowerze od wielu lat, na szosowym również. Mam duże oświadczenie w jeździe w grupie, regularnie startuje w zawodach. Jeżdżę często w górach, nie mam z tym najmniejszego problemu. W ubiegłym sezonie przejechałem/przejechałam na rowerze ponad 10000 km, na płaskim robię dystanse ponad 200 km, w górach przewyższenie rzędu 3000 m nie jest problemem.
Informacje o planowanych dystansach, przewyższeniach oraz dodatkowych wykładach i szkoleniach znajdziecie zawsze w ofercie danego obozu.
Na naszych obozach są tworzone różne grupy zaawansowania, aby każdy uczestnik czuł się swobodnie.
Średnio w każdej grupie rowerowej jest około 4-5 uczestników i uczestniczek. W takiej grupie jest co najmniej jeden opiekun, który prowadzi szkolenie.
Tak, możesz wypożyczyć za naszym pośrednictwem wysokiej jakości rower na czas obozu.
Wypożyczenie roweru jest wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu można gotowy do jazdy rower odebrać bezpośrednio w hotelu lub lokalnej wypożyczalni.
Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, rower nie będzie standardowo wyposażony w pedały, w związku z czym rekomendujemy zabranie własnych pedałów. Koniecznie zabierz własny kask rowerowy. Jeśli chcesz, możesz także zabrać własne siodełko.
Część naszych klientów z różnych względów decyduje się na takie rozwiązanie.
W tej sytuacji wyliczymy ofertę indywidualnie i dostosujemy ją do Twoich możliwości czasowych. Możemy też zapewnić lub pomóc zorganizować transfer lotniskowy w innym terminie.
Na Osi Sp. z o.o.
Ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
NIP 5273032071 KRS 0001006392
Bądź na osi nowości – otrzymuj informacje o aktualnej ofercie, nowych artykułach i promocjach.